Programok - MATE KÁN EGYETEMI NAPOK
Programok
A 2024-es program hamarosan.
Programok
Last modified: 21. September 2023
Programtervezet
időpont | program | helyszín |
0. nap, 2023. szeptember 28., csütörtök |
||
10:00 | VI. Halászati Kerekasztal | Előadói Tömb, I-es előadó |
10:00 | Hazai Precíziós Állattartás a gyakorlati megoldások tükrében | Előadói Tömb, II-es előadó |
10:00 | 34. Nyúltenyésztési Tudományos Nap | Előadói Tömb, III-as előadó |
10:00 | Roncsolásmentes képalkotó technológiák a növénytermesztésben: legújabb eredmények és alkalmazási lehetőségek | Előadói Tömb, IV-es előadó |
1. nap, 2023. szeptember 29., péntek |
||
09:00 | Kapunyitás | |
09:30–10:30 | Megnyitó - KÁN Egyetemi Napok és III. Állattenyésztők Napja | Fedeles Lovarda |
10:00-18:00 | Kádár Ferkó Fotószínháza | Helyi Ízek Utcája |
10:00 | Holstein-fríz szarvasmarha fejési bemutató | Hosszú Csarnok |
10:00–18:00 | Holstein-fríz szarvasmarha közönségprogram (óránként) | Hosszú Csarnok |
11:00 | ABZ Drone drónbemutató | Kültéri lovaspálya |
11:00–13:00 | Agrár-Felsőoktatási Intézmények Országos Gazdászversenye - gyakorlati forduló | Fedeles Lovarda |
11:15–14:00 | III. Állattenyésztők Napja | MATE Udvar |
12:00–12:30 | Magyartarka fajtabemutató és bírálat | Fedeles Lovarda |
14:00–16:00 | Húsmarha fajtabemutató és bírálat | Húsmarha kiállítási terület |
14:00–16:00 | Ló fajtabemutató és bírálat | Kültéri Lovaspálya |
14:00–16:00 | Juh- és kecske tenyészállat bírálat | Hosszú Csarnok |
14:00–16:00 | Agrár-Felsőoktatási Intézmények Országos Gazdászversenye - elméleti forduló | Kaposvári Campus Főépület |
15:00–16:00 | Patkolókovács bemutató | Kiállítói tér |
16:00 | Holstein-fríz szarvasmarha fejési bemutató | Hosszú Csarnok |
18:00 | Kiállítás zárása | |
18:30 | Kiállítói fogadás és Gazdászverseny eredményhirdetése | MATE Udvar |
20:00 | Majka koncert, KAPUNYITÁS: 18.30 | Fedeles Lovarda |
2. nap, 2023. szeptember 30., szombat |
||
09:00 | Kapunyitás | |
09:00–12:00 | KÁN Egyetemi Napok Főzőverseny | MATE Udvar mellett |
09:00–18:00 | Agár-, solymász-, íjász bemutatók, népi ügyességi játékok | Élményliget |
09:00–16:00 | Somogy Vármegyei Vadásznap | Élményliget |
09:00 | Somogy Vármegyei Vadásznap - Kürtös köszöntő | Élményliget |
09:20 | Somogy Vármegyei Vadásznap - Megnyitó | Élményliget |
09:30 | Somogy Vármegyei Vadásznap - Hubertus mise | Élményliget |
10:00 | Somogy Vármegyei Vadásznap - Kitűntetések átadása | Élményliget |
11:00 | Somogy Vármegyei Vadásznap - Ifjú vadászok fogadalomtétele | Élményliget |
09:00–18:00 | Állatsimogató, trófea bemutató | Élményliget |
09:00–18:00 | Családi programok (Mesetérkép, kézműves foglalkozások, játékok, szalmabála labirintus) | Élményliget |
09:00–18:00 | Kádár Ferkó Fotószínháza | Helyi Ízek Utcája |
10:00-11:30 | KÁN Egyetemi Napok Ünnepélyes Tenyészállat Díjátadó | Fedeles lovarda |
10:00–18:00 | Holstein-fríz szarvasmarha közönségprogram (óránként) | Hosszú Csarnok |
10:00 | Holstein-fríz szarvasmarha fejési bemutató | Hosszú Csarnok |
11:00 | ABZ Drone drónbemutató | Kültéri lovaspálya |
11:00–11:30 | Húsmarha fajtabemutató | Húsmarha kiállítási terület |
11:30–16:00 | Közönségprogram | Fedeles Lovarda |
12:00-13:00 | Tenyésztői Fogadás | Lovasakadémia VIP terem |
13:00 | KÁN Egyetemi Napok Főzőverseny - eredményhirdetés | MATE Udvar |
14:00 | ABZ Drone drónbemutató | Kültéri lovaspálya |
14:00 | Vitéz László bábelőadás | Élményliget |
14:00–15:00 | Patkolókovács bemutató | Kiállítói tér |
14:30 | Hangoló gyermekszínház | Élményliget |
15:00–16:00 | Előadások Petőfi Sándor Születésének 200. évfordulója alkalmából | MATE Udvar |
15:00–15:30 | Húsmarha fajtabemutató | Húsmarha kiállítási terület |
15:30–16:30 | Vitéz László bábelőadás | Élményliget |
16:00 | Holstein-fríz szarvasmarha fejési bemutató | Hosszú Csarnok |
18:00 | Kiállítás zárása | |
3. nap, 2023. október 1., vasárnap |
||
09:00 | Kapunyitás | |
09:00–18:00 | Agár-, solymász-, íjász bemutatók, népi ügyességi játékok | Élményliget |
09:00–18:00 | Állatsimogató, trófea bemutató | Élményliget |
09:00–18:00 | Családi programok (Mesetérkép, kézműves foglalkozások, játékok, szalmabála labirintus, íjászat) | Élményliget |
09:00–18:00 | Kádár Ferkó Fotószínháza | Helyi Ízek Utcája |
10:00–11:35 | Közönségprogram | Fedeles Lovarda |
10:00–18:00 | Holstein-fríz szarvasmarha közönségprogram (óránként) | Hosszú Csarnok |
10:00 | Holstein-fríz szarvasmarha fejési bemutató | Hosszú Csarnok |
11:00–11:30 | Húsmarha fajtabemutató | Húsmarha kiállítási terület |
11:00 | ABZ Drone drónbemutató | Kültéri lovaspálya |
11:00 | Vitéz László bábelőadás | Élményliget |
13:00–16:20 | Közönségprogram | Fedeles Lovarda |
14:00 | Vitéz László bábelőadás | Élményliget |
14:00 | MATE Udvar díjkiosztó | MATE Udvar |
15:00–15:30 | Húsmarha fajtabemutató | Húsmarha kiállítási terület |
14:00–15:00 | Patkolókovács bemutató | Kiállítói tér |
15:00–17:00 | Lovasprogram | Fedeles Lovarda |
15:00–16:00 | Alma Együttes koncert | Élményliget Színpad |
17:00 | Kiállítás zárása |
A programváltozás jogát fenntartjuk.
Lovasprogramok
Last modified: 13. September 2023
1. nap, 2023. szeptember 29., péntek |
||
09:30-10:30 | Megnyitó - KÁN Egyetemi Napok és III. Állattenyésztők Napja | Fedeles Lovarda |
11:00-13:00 | Agrár-Felsőoktatási Intézmények Országos Gazdászversenye - gyakorlati forduló | Fedeles Lovarda |
14:00-16:00 | Ló fajtabemutató és bírálat | Fedeles Lovarda |
20:00 | Majka koncert KAPUNYITÁS: 18.30 | Fedeles Lovarda |
2. nap, 2023. szeptember 30., szombat |
||
10:00-11:30 | KÁN Egyetemi Napok Ünnepélyes Tenyészállat Díjátadó | Fedeles lovarda |
11:30 | "Királyi" fogatok bemutatója | Fedeles Lovarda |
11:45 | "Ahogy a gyerekből lovas lesz" A MATE Móricz Zsigmond Mezőgazdasági Szakképző Iskola diákjainak bemutatója fjord lovakkal | Fedeles lovarda |
11:55 | Lókiképzés a harmónia jegyében - Sági Fanni és Póker bemutatója | Fedeles Lovarda |
12:15 | Lóerők a rönkök és a varázsszőnyeg előtt | Fedeles lovarda |
12:30 | A Camelot kutyás egyesület agility és hoopers bemutatója | Fedeles Lovarda |
13:00 | Ledneczki Horse Training western lovas bemutatója | Fedeles Lovarda |
13:15 | Héra és Szaffiró a szerelemről - lovasetűd spanyol lovakkal | Fedeles Lovarda |
13:30 | Lovastusa terep akadály ugratás | Fedeles Lovarda |
14:00 | Díjlovas zenés kűr bemutató - Hafner Dóra és K-Gothic | Fedeles Lovarda |
14:10 | Hidegvérű fogatok bemutatója | Fedeles Lovarda |
14:25 | Lovastorna bemutató - Lovasakadémia SC lovastorna csapata | Fedeles Lovarda |
14:40 | Genetikai sokszínűség az állattenyésztésben | Fedeles Lovarda |
15:20 | Suhanó Bárányok Kutyás Szabadidő Egyesület bemutatója | Fedeles Lovarda |
15:50 | Lovasakadémia SC Ritmikus gimnasztika egyesület bemutatója | Fedeles Lovarda |
16:20 | "Hajts és vezess" fogathajtó bemutató | Fedeles Lovarda |
3.nap, 2022. október 1., vasárnap |
||
10:00 | Hidegvérű fajtabemutató | Fedeles Lovarda |
10:30 | Lovas karusszel a MATE Lótenyésztő, Lovassportszervező Agrármérnök szakos hallgatóinak bemutatásában | Fedeles Lovarda |
10:45 | Lovastorna bemutató - Lovasakadémia SC lovastorna csapat | Fedeles Lovarda |
11:00 | "Királyi" fogatok bemutatója | Fedeles Lovarda |
11:15 | Lókiképzés a harmónia jegyében - Sági Fanni és Póker bemutatója | Fedeles Lovarda |
11:35 | Lóerők a rönkök és a varázsszőnyeg előtt | Fedeles Lovarda |
12:00-13:00 | EBÉDSZÜNET | |
13:00 | A tej útja - a tejtermelés és tejfogyasztás anomáliái | Fedeles Lovarda |
13:20 | A Camelot kutyás egyesület agility és hoopers bemutatója | Fedeles Lovarda |
13:50 | Genetikai sokszínűség az állattenyésztésben | Fedeles Lovarda |
14:30 | Marhaterelés másként - munkalovas bemutató | Fedeles Lovarda |
15:00 | Héra és Szaffiró a szerelemről - lovasetűd spanyol lovakkal | Fedeles Lovarda |
15:15 | Ledneczki Horse Training western lovas bemutatója | Fedeles Lovarda |
15:30 | Hidegvérű fogatok bemutatója | Fedeles Lovarda |
16:00 | Lovasakadémia SC Ritmikus gimnasztika egyesület bemutatója | Fedeles Lovarda |
16:20 | "Hajts, vezess és lovagolj" - rendhagyó csapatverseny | Fedeles Lovarda |