Programok

A 2024-es program hamarosan.

Programok

Utolsó frissítés: 2023 szeptember 21.

Programtervezet

ONLINE JEGYVÁSÁRLÁS

időpont program helyszín

0. nap, 2023. szeptember 28., csütörtök

10:00 VI. Halászati Kerekasztal Előadói Tömb, I-es előadó
10:00 Hazai Precíziós Állattartás a gyakorlati megoldások tükrében Előadói Tömb, II-es előadó
10:00 34. Nyúltenyésztési Tudományos Nap Előadói Tömb, III-as előadó
10:00 Roncsolásmentes képalkotó technológiák a növénytermesztésben: legújabb eredmények és alkalmazási lehetőségek Előadói Tömb, IV-es előadó

1. nap, 2023. szeptember 29., péntek

09:00 Kapunyitás  
09:30–10:30 Megnyitó - KÁN Egyetemi Napok és III. Állattenyésztők Napja Fedeles Lovarda
10:00-18:00 Kádár Ferkó Fotószínháza Helyi Ízek Utcája
10:00 Holstein-fríz szarvasmarha fejési bemutató  Hosszú Csarnok
10:00–18:00 Holstein-fríz szarvasmarha közönségprogram (óránként) Hosszú Csarnok
11:00 ABZ Drone drónbemutató Kültéri lovaspálya
11:00–13:00 Agrár-Felsőoktatási Intézmények Országos Gazdászversenye - gyakorlati forduló Fedeles Lovarda
11:15–14:00 III. Állattenyésztők Napja MATE Udvar
12:00–12:30 Magyartarka fajtabemutató és bírálat Fedeles Lovarda
14:00–16:00 Húsmarha fajtabemutató és bírálat Húsmarha kiállítási terület
14:00–16:00 Ló fajtabemutató és bírálat Kültéri Lovaspálya
14:00–16:00 Juh- és kecske tenyészállat bírálat  Hosszú Csarnok
14:00–16:00 Agrár-Felsőoktatási Intézmények Országos Gazdászversenye - elméleti forduló  Kaposvári Campus Főépület
15:00–16:00 Patkolókovács bemutató Kiállítói tér
16:00 Holstein-fríz szarvasmarha fejési bemutató  Hosszú Csarnok
18:00 Kiállítás zárása  
18:30 Kiállítói fogadás és Gazdászverseny eredményhirdetése MATE Udvar
20:00 Majka koncert, KAPUNYITÁS: 18.30 Fedeles Lovarda

2. nap, 2023. szeptember 30., szombat

09:00 Kapunyitás  
09:00–12:00 KÁN Egyetemi Napok Főzőverseny MATE Udvar mellett
09:00–18:00 Agár-, solymász-, íjász bemutatók, népi ügyességi játékok Élményliget
09:00–16:00 Somogy Vármegyei Vadásznap Élményliget
     09:00 Somogy Vármegyei Vadásznap - Kürtös köszöntő Élményliget
     09:20 Somogy Vármegyei Vadásznap - Megnyitó Élményliget
     09:30 Somogy Vármegyei Vadásznap - Hubertus mise Élményliget
     10:00 Somogy Vármegyei Vadásznap - Kitűntetések átadása Élményliget
     11:00 Somogy Vármegyei Vadásznap - Ifjú vadászok fogadalomtétele Élményliget
09:00–18:00 Állatsimogató, trófea bemutató Élményliget
09:00–18:00 Családi programok (Mesetérkép, kézműves foglalkozások, játékok, szalmabála labirintus) Élményliget
09:00–18:00 Kádár Ferkó Fotószínháza Helyi Ízek Utcája
10:00-11:30 KÁN Egyetemi Napok Ünnepélyes Tenyészállat Díjátadó Fedeles lovarda
10:00–18:00 Holstein-fríz szarvasmarha közönségprogram (óránként) Hosszú Csarnok
10:00 Holstein-fríz szarvasmarha fejési bemutató  Hosszú Csarnok
11:00 ABZ Drone drónbemutató Kültéri lovaspálya
11:00–11:30  Húsmarha fajtabemutató Húsmarha kiállítási terület
11:30–16:00 Közönségprogram Fedeles Lovarda
12:00-13:00 Tenyésztői Fogadás Lovasakadémia VIP terem
13:00 KÁN Egyetemi Napok Főzőverseny - eredményhirdetés MATE Udvar
14:00 ABZ Drone drónbemutató Kültéri lovaspálya
14:00 Vitéz László bábelőadás  Élményliget
14:00–15:00 Patkolókovács bemutató Kiállítói tér
14:30 Hangoló gyermekszínház Élményliget
15:00–16:00 Előadások Petőfi Sándor Születésének 200. évfordulója alkalmából MATE Udvar
15:00–15:30  Húsmarha fajtabemutató Húsmarha kiállítási terület
15:30–16:30 Vitéz László bábelőadás  Élményliget
16:00 Holstein-fríz szarvasmarha fejési bemutató  Hosszú Csarnok
18:00 Kiállítás zárása  

3. nap, 2023. október 1., vasárnap

09:00 Kapunyitás  
09:00–18:00 Agár-, solymász-, íjász bemutatók, népi ügyességi játékok Élményliget
09:00–18:00 Állatsimogató, trófea bemutató Élményliget
09:00–18:00 Családi programok (Mesetérkép, kézműves foglalkozások, játékok, szalmabála labirintus, íjászat) Élményliget
09:00–18:00 Kádár Ferkó Fotószínháza Helyi Ízek Utcája
10:00–11:35 Közönségprogram Fedeles Lovarda
10:00–18:00 Holstein-fríz szarvasmarha közönségprogram (óránként) Hosszú Csarnok
10:00 Holstein-fríz szarvasmarha fejési bemutató  Hosszú Csarnok
11:00–11:30  Húsmarha fajtabemutató Húsmarha kiállítási terület
11:00 ABZ Drone drónbemutató Kültéri lovaspálya
11:00 Vitéz László bábelőadás  Élményliget 
13:00–16:20 Közönségprogram Fedeles Lovarda
14:00 Vitéz László bábelőadás  Élményliget
14:00 MATE Udvar díjkiosztó MATE Udvar
15:00–15:30  Húsmarha fajtabemutató Húsmarha kiállítási terület
14:00–15:00 Patkolókovács bemutató Kiállítói tér
15:00–17:00 Lovasprogram Fedeles Lovarda
15:00–16:00 Alma Együttes koncert  Élményliget Színpad
17:00 Kiállítás zárása  

 

A programváltozás jogát fenntartjuk.

Lovasprogramok

Utolsó frissítés: 2023 szeptember 13.

1. nap, 2023. szeptember 29., péntek

09:30-10:30 Megnyitó - KÁN Egyetemi Napok és III. Állattenyésztők Napja Fedeles Lovarda
11:00-13:00 Agrár-Felsőoktatási Intézmények Országos Gazdászversenye - gyakorlati forduló Fedeles Lovarda
14:00-16:00 Ló fajtabemutató és bírálat Fedeles Lovarda
20:00 Majka koncert KAPUNYITÁS: 18.30 Fedeles Lovarda

2. nap, 2023. szeptember 30., szombat

10:00-11:30 KÁN Egyetemi Napok Ünnepélyes Tenyészállat Díjátadó Fedeles lovarda
11:30 "Királyi" fogatok bemutatója Fedeles Lovarda
11:45 "Ahogy a gyerekből lovas lesz" A MATE Móricz Zsigmond Mezőgazdasági Szakképző Iskola diákjainak bemutatója fjord lovakkal Fedeles lovarda
11:55 Lókiképzés a harmónia jegyében - Sági Fanni és Póker bemutatója Fedeles Lovarda
12:15 Lóerők a rönkök és a varázsszőnyeg előtt Fedeles lovarda
12:30 A Camelot kutyás egyesület agility és hoopers bemutatója  Fedeles Lovarda
13:00 Ledneczki Horse Training western lovas bemutatója Fedeles Lovarda
13:15 Héra és Szaffiró a szerelemről - lovasetűd spanyol lovakkal Fedeles Lovarda
13:30 Lovastusa terep akadály ugratás Fedeles Lovarda
14:00 Díjlovas zenés kűr bemutató - Hafner Dóra és K-Gothic Fedeles Lovarda
14:10 Hidegvérű fogatok bemutatója Fedeles Lovarda
14:25 Lovastorna bemutató - Lovasakadémia SC lovastorna csapata Fedeles Lovarda
14:40 Genetikai sokszínűség az állattenyésztésben Fedeles Lovarda
15:20 Suhanó Bárányok Kutyás Szabadidő Egyesület bemutatója Fedeles Lovarda
15:50 Lovasakadémia SC Ritmikus gimnasztika egyesület bemutatója Fedeles Lovarda
16:20 "Hajts és vezess" fogathajtó bemutató Fedeles Lovarda

3.nap, 2022. október 1., vasárnap

10:00 Hidegvérű fajtabemutató Fedeles Lovarda
10:30 Lovas karusszel a MATE Lótenyésztő, Lovassportszervező Agrármérnök szakos hallgatóinak bemutatásában Fedeles Lovarda
10:45 Lovastorna bemutató - Lovasakadémia SC lovastorna csapat Fedeles Lovarda
11:00 "Királyi" fogatok bemutatója Fedeles Lovarda
11:15 Lókiképzés a harmónia jegyében - Sági Fanni és Póker bemutatója Fedeles Lovarda
11:35 Lóerők a rönkök és a varázsszőnyeg előtt Fedeles Lovarda
12:00-13:00 EBÉDSZÜNET  
13:00 A tej útja - a tejtermelés és tejfogyasztás anomáliái Fedeles Lovarda
13:20 A Camelot kutyás egyesület agility és hoopers bemutatója  Fedeles Lovarda
13:50 Genetikai sokszínűség az állattenyésztésben  Fedeles Lovarda
14:30 Marhaterelés másként - munkalovas bemutató Fedeles Lovarda
15:00 Héra és Szaffiró a szerelemről - lovasetűd spanyol lovakkal Fedeles Lovarda
15:15 Ledneczki Horse Training western lovas bemutatója Fedeles Lovarda
15:30 Hidegvérű fogatok bemutatója Fedeles Lovarda
16:00 Lovasakadémia SC Ritmikus gimnasztika egyesület bemutatója Fedeles Lovarda
16:20 "Hajts, vezess és lovagolj" - rendhagyó csapatverseny Fedeles Lovarda

Támogatók